Arama Kurtarma Ekibi Eğitimi

Anasayfa » Featured » Arama Kurtarma Ekibi Eğitimi

Arama Kurtarma Ekibi Eğitimi; olası büyük felaketlerde önemli görevleri üstlenecek olan ekiplerin bilgi ve becerilerinin arttırılması eğitimini kapsar.

Bu eğitimde afet sonrasında profesyonel ekiplerin afet bölgesine ulaşana kadar ilk müdahalenin yapılması ve müdahalelerin yapılırken pratik çözüm üretebilmeleri için geliştirilmiştir.
Arama kurtarma ekibi afet bölgesine ulaşana kadar, 1 ya da 2 gün geçebilmektedir. Bu durumda olay yerinde bulunan kişiler birbirlerine yardım etmek zorundadırlar, bu durumda göçük altında kalan kişilere müdahale etmek de hayati bir önem taşır.

Arama kurtarma ekibi eğitimi acil durumlara karşı, toplumca nasıl önlem alınacağını bilmek ve tüm afet durumlarında nasıl yaklaşılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak için bu eğitim verilmektedir.

Arama kurtarma ekibi eğitimi, acil durumlara karşı bütün toplum seviyelerinde nasıl önlem alınabileceğine ilişkin yaklaşım oluşturmak için geliştirilmiştir. Bu eğitim; tüm arama kurtarma ekibinin acil durumlarda, afet durumlarında nasıl müdahale etmesi gerektiğini bilmesi amacıyla verilmektedir.

 

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!